Endokrynolog Sławomir Gudaniec

Doctor Profile Image

lek. Sławomir Gudaniec

endokrynolog

lek. Sławomir Gudaniec

Urodziłem się i nadal mieszkam w Kędzierzynie-Koźlu. Studia ukończyłem w 2000 roku na Akademii Medycznej we Wrocławiu ze średnią ocen 4,5. Następnie po odbyciu stażu podyplomowego w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu – od 2001 roku wykonuję w rodzinnym mieście zawód lekarza. Przez większość życia zawodowego byłem związany z Oddziałem Chorób Wewnętrznych SP ZOZ w Kędzierzynie – Koźlu, gdzie w 2007 roku po złożeniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego uzyskałem specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych.


Od 2010 kontynuowałem szkolenie w ośrodku klinicznym Instytutu Onkologii w Gliwicach – Zakładzie Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej kierowanym przez Panią Prof. Barbarę Jarząb gdzie po złożeniu kolejnego Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego uzyskałem specjalizację w endokrynologii.


Nie mogę również pominąć doświadczenia w leczeniu stanów zagrażających życiu (tzw. stanów nagłych) jakie zdobyłem przez wiele lat dyżurów w specjalistycznym zespole wyjazdowym pogotowia ratunkowego oraz dyżurów w szpitalnym oddziale ratunkowym.